خانه / طنزیسم / فرایندهای زمان‌بر!

فرایندهای زمان‌بر!

 

عجله‌داشتن خوب نیست. از قدیم هم گفته‌اند: «رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود».

 

هم‌هم- عجله‌داشتن خوب نیست. از قدیم هم گفته‌اند: «رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود». البته ما بیشتر به بخش اول شعر دقت داریم و زیاد اهل تندروی نیستیم؛ زیرا خسته‌رفتن این فایده را دارد که باعث خستگیِ انسان نمی‌شود.

در‌همین‌راستا و با‌توجه‌به اینکه توقع بالا و انتظار زیادی داشتن هم خوب نیست، نظر شما را به این گفته سخن‌گوی شرکت ملی گاز جلب می‌کنیم: «بند آبونمان در قبوض جدید حذف خواهد شد.» البته زیاد خوشحال نشوید؛ زیرا ایشان در ادامه گفته‌ است: «مشترکین نباید انتظار داشته باشند به‌یک‌باره این بند از قبوضشان حذف شود؛ فرایند کار زمان‌بر است.»

شما که به امور فنی آشنایی ندارید. حذف آبونمان از قبض‌ها به‌مانندِ اضافه‌کردن آبونمان نیست که بشود Ctrl+ A را گرفت و صرفا با یک دکمه و سریع آن‌ را اعمال کرد. بحث حذف آبونمان یکی‌یکی و با دقت باید انجام شود و همان‌طور‌که آقای سخن‌گو گفته است، فرایندی زمان‌بر است.

همچنین درباره بحث حذف کنکور؛ درست است که الان تعداد داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها از تعداد صندلی‌های دانشگاه بیشتر است و همچنین درست است که ایجاد کنکور یکهویی انجام شد، اما بالاخره نباید انتظار داشته باشید به‌یکباره کنکور حذف شود. فرایند حذف کنکور هم به‌مانندِ حذف آبونمان از قبض‌های گاز زمان‌بر است و فعلا همین‌قدر راضی باشید که وزیر علوم به‌تازگی گفته‌ است: «حذف کنکور در دستور کار است.»

این مورد در‌خصوص دیگر چیزها هم صدق می‌کند؛ مثلا دلار یکهو گران می‌شود، اما نباید انتظار داشت که یک‌باره قیمتش پایین بیاید؛ زیرا فرایند این کار هم زمان‌بر است و همین‌ که رئیس بانک مرکزی گفته‌ است: «قیمت دلار ۴٢٠٠‌تومان نیست و به‌طور حتم در آینده تعدیل می‌شود» بسیار خبر خوشحال‌کننده‌ای می‌باشد.

 

به قلم: ارژنگ حاتمی

 

منبع: شهرآرا

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا