خانه / طنزیسم / ایران راضی شدی؟

ایران راضی شدی؟

هم‌هم- راستش را بخواهید این توییت سرکار علیه ماریا خانوم روس تبار، مجری پر ناز و افاده قرعه کشی جام جهانی بیش از آن که یک اجابت درخواست باشد، طعنه ای سنگین بود، که از سنگینی اسم پرتغال و اسپانیا چیزی کم نداشت. ” ایران راضی شدی؟”

حالا که هم باید با قهرمان اروپا بجنگی هم با قهرمان دنیا حال و احوالتان چطور است؟ شما بودید که میخواستید مثل همیشه در صحنه حمله به صفحات مجازی مجریان و داوران باقی بمانید؟!! و از خجالت من نیز در آیید؟

 

فی الواقع نمی دانم چرا این توییت ماریا اینقدر روی دوشم سنگینی می کند؟چقدر هم دلمان خوش بود که مثلا سردار آزمون پارتیمان می شود. همان دم که مارادونای افسانه ای با آن پاپیون زشت زرد رنگش روی سن قرعه کشی ایستاد، می دانستم ایرانی جماعت روی خوش از جام جهانی نمی بیند،آخر بگو مائورو ایکاردی رفته است زن ماکسی لوپز را قاپیده است، به ما چه؟

نکند خیال میکنی ما بودیم که آلفردو دی استفانو را دزدیم؟ به جان آگوئرو که میخواهم دنیایش نباشد در آن زمان فدراسیون فوتبال ایران هنوز تشکیل نشده بود. تو با ایکاردی مشکل داری سردار آزمون بخت برگشته را چیکار داری؟ حالا از آزمون بگذریم به محمد صفر بیرانوند بی نوا هم رحم نکردی؟ خدا از کافو نگذرد، چنان ته دلش به ایرانی ها خندید که دندان های به زور سفید کرده اش را نشان می داد که انگار ما بودیم موتور هواپیمای چاپه کوئنزه رو دست کاری کردیم، یا ما بودیم که در جام جهانی سابق هفت گل نثار برزیل کردیم.

برادر کافو دلت از دست آلمان ها خون است دیگر چرا دق و دلی اش را سر ما بدبخت بیچاره ها خالی میکنی و پرتغال و اسپانیا را به جانمان انداختی؟

داداش! این که می گویند ایرانی ها و آلمانی ها از یک نژادند درست، اما به جان تو آن ها برادر ناتنی ما هستند، باور کن ما هم جام جهانی قبلی از باخت برزیل کم گریه نکردیم!

القصه! خوب یا بد؟سخت یا آسان؟ به گمانم در گروه مرگی گرفتار شده ایم که اگر جان سالم به در ببریم، پل صراط را رد کرده ایم.

کاش لااقل مراکش مادر مرده را ببریم….

 

 

به قلم سید قادر جمالی فر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا