خانه / طنزیسم / در حکایت المشاغل سخت؛ چرا بیداری ؟؟؟

در حکایت المشاغل سخت؛ چرا بیداری ؟؟؟

 

بچه که بودم. دوست داشتم برم و بپرسیم چرا بیداری ؟؟؟

 

هم‌هم– یادش بخیر بچه که بودم. برام میخوندن  ” اتل متل توتوله گاو حسن چجوره ؟ ”  هر چی میگشتم   حسنی که گاو داشته باشه  پیدا نکردم که احوال گاوش را بپرسیم . شعر های اینجوری زیاد بود، مثلا همین که ”  شبها که ما میخوابیم آقا پلیسه بیداره”

دوست داشتم برم  از آقا پلیسه بپرسیم:

_  چرا بیداری ؟؟؟

اما نمیشد چون توی اون سن وسال، ماشین  که دستمون نمیدادن که تصادف کنیم و افسرنگهبانی بیاد و یا بریم کلانتری.  چاقو هم که واسه بچه جیزززبود، پس طبق کتاب های درسی ام باید گم میشدم که برم پیش پلیس که اون هم یه عالمه ، عمه و خاله و دایی و عمو داشتم که زودتر از پلیس پیدامون میکردن و برمیگردونمون خونه…

خلاصه،  اینجوری بود که تمام دوران کودکی من در بی خبری از اینکه چرا شبا آقا پلیسه بیداره گذشت. البته بزرگ که شدم فهمیدم خود شاعر جواب بیدار بودن آقا پلیسه را را در بیت بعد داده بوده و گفته بوده که چون دنبال شکاره، حالا شکار چییییی؟؟؟؟  اما از اونجایی که من تصمیم گرفته بودم، مغزم را اکبند تحویل گرفته و تحویل خاک متوجه جریان نشده بودم…

چند وقت پیش توی یک سایت به مطلبی برخوردم که نوشته بود: ” دانشمندان آمریکایی دریافته اند که پیش از ۱۰ درصد افسرانی که شب کار هستند در معرض آسیب های قرار دارند که برای از میان رفتن آن به نود روز مرخصی نیاز است.”

اولش فکر کردم احتمالا این مطلب را یک افسر شب کار،  زیر کار دررو،  عاشق مرخصی  نوشته.

اما بعد که از مغز آکبندم استفاده کردم فهمیدم که افسر شب کار کجا وقت نوشتن این ها را داره آخه. خلاصه به این نتیجه رسیدم که بیدار بودن آقا پلیسه ،چه دنبال شکار باشه یا چه دنبال حقوق سر برج اش باشه ؟ چه زیان های که به جسم و روحش نمیرسه .

البته این فقط آسیب شب کاری بود،  آسیب روز کاری  هم دارند . وقتی قرار است سر چهار راه ها  آن قدر  بیاستند تا من و تو از ترس برگ های جریمه توی دستش هم که شده حواسمان را جمع کنیم،  معلوم هست که مشکلات ستون فقرات میگیرد.

از آسیب های شب و روز کاری اش هم که بگذریم تا حالابه این فکر کرده اید که امثال  هوش سیاه ها ی که پسر و یا خانواده سرگرد پرونده را گروگان میگیرند، کم نیستند .

اینها را گفتم که اگر هنوز نوجوان هستید  و در معرض سوال دوست داری در آینده  چیکاره بشی ؟ قرار دارید . قبل از گفتن پلیس بشم، یه کم بیشتر فکر کنید…

 

 

 

 

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ

رفتن به بالا